Miért is ez a blog?

A "Varázslatos Himalája" blog segítségével saját élményeimen keresztül szeretném bemutatni a 2011 őszén Dr. Tóth-Soma László (Gaura Krisna prabhu) által vezetett indiai zarándokutat, illetve tanulmányutat, amely a Himalája szakrális helyeit célozta meg.

Az út során a jóga és a hinduizmus szent helyeit látogattuk meg:

1. nap
Delhi

2. nap
Rishikes
- Laksman-dzshula
- Kailashand Mission Ashram
- Gangesz part
- séta a városban
- Ráma-dzshula

3. nap
Haridvar
- Mansi-devi templom
- Hariki Pauri Ghát
- Jaini templom
Rishikes
- Madhuvan Mandir
- Sívánanda Ashram

4. nap
Dheradun
- buddhista falu
- 2 templom
- 1 kolostor
Tapkesvar Mahádeva
- Síva és más féistenek temploma
Mussoorie

5. nap
Mussoorie
- Reggeli hegyi séta
- Laksmi-Nárayána templom
Happy-Valley
- buddhista közösség
- templom
Síva templom

6. nap
Vaszistha-muni barlangja
Rudraprajág
- Rudranátha templom

7. nap
Szitapur
Gaurikund
Izgalmas út öszvérháton
Kedarnát
- 5.000 éves Síva templom
- Sankarácsárja szamádhija

8. nap
Gyalogos hegyi túra a Gandhi-szarovárhoz
Gleccsertó (Mandakini Gangesz eredése)
Kedarnát

9. nap
Gaurikund
Szitapur
Bihariba

10. nap
Badarikashram
- Badrinátha templom

11. nap
Mana hegyi falucska
Ganés barlangja
Vjászadéva barlangja
Szaraszvati folyó eredése
gyalog túra
Vasudhara vízesés (Alakananda Gangesz eredése)
Badarikashram

12. nap
Yosimat
- kívánságteljesítő fa
Rudraprajág
- fürdőzés a Gangeszben

13. nap
Rishikes
- Hare Krisna templom

14. nap
Rishikes
- szabad program

15. nap
Delhi
- Qutub Minar templom
- Reptér

16. nap
Budapest

A blogban számos élménybeszámolót, előadást, videót és képeket találsz. Reményeim szerint a blogon keresztül Te is részesévé válhatsz a kalandozásunknak.

Kellemes időtöltést kívánok az oldalhoz!
Szeretettel:

Kedvcsinálónak itt vannak a kedvenc képeim:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!


Következő indiai-himalájai zarándok- és tanulmányutunk 2013. június 8-23-ig lesz, amely során az alábbi városokat fogjuk érinteni:

Delhi – Hrisikesh – Uttarkashi – Gangotri – Bhojbasa – Rudraprayag – Kedarnatha – Chamoli – Yoshimat – Bhadrinatha – Hrisikesa – Delhi

Az útról bővebb információt ide kattintva találsz.

1. nap – Utazás Indiába (szept.17.)


Vázaltosan:
- Budapestről először Bécsbe repültünk és onnan Delhibe
- Delhiből Rishikesbe autókkal mentünk
- Az utazás összesen kb. 27 óra hossza volt

Részletesen:

Budapestről a repülő délelőtt indult és 45 perces repülőút után érkeztünk meg Bécsbe. Ott volt egy óránk, hogy átszálljunk a fél kettőkor Delhibe induló gépre. A repülő tiszta és kényelmes volt, az osztrák légitársasággal mentünk. Ez a repülés 7,5 órás volt, de hamar eltelt.

Végig beszélgettük és nevettük az egész utat. Mindannyian nagy izgalomban voltunk, hisz várt ránk egy teljesen új világ, új színekkel, formákkal, illatokkal, lendülettel, életérzéssel… Hallomásból ismerni Indiát teljesen más, mint személyesen, a saját érzékekkel megtapasztani. Nagyon vártuk már, hogy ott lehessünk. Egy lenyűgöző világban, ami a hinduizmus, a jóga, a vegetarianizmus és a védikus kultúra hazája. Reményekkel és hittel telve vártam azt, hogy egy olyan helyen legyek, ahol ezek a világ legtermészetesebb dolgai. Indiában majdnem mindenki hívő ember, sokan gyakorolják a jógát és élik a ősi védikus kultúrát. Szerettem volna mindezt látni és megélni. Nem csak én voltam ezzel így, hanem az egész csapat nagy izgalommal várta az himalájai zarándokutunkat.

A csapat 13 főből állt, de itt még csak 10-en voltunk. Gaura Krisna prabhuval és másik két fővel Indiában találkoztunk. Delhiben éjszaka érkeztünk meg, nem sokkal éjfél után. Ott várt minket három autó, amikkel aztán továbbhaladtunk Rishikesbe.

Ez egy 6-7 órás autóút volt. Azt terveztük, hogy majd alszunk a kocsikban, de ez nem jött össze, mert az utak nagyon göröngyösek voltak és a közlekedési morál is elég egyedi Indiában. Szinte senki nem tartja be a kreszt, nem figyelnek a záró vonalakra, a lámpákra, a szembe jövő autókkal… egyszerűen semmire sem figyelnek. Saját szabályok szerint közlekednek. A legfőbb szabály az, hogy arra megyünk, amerre van egy kis hely, folyamatosan nyomva a dudát, jelezvén, hogy jövünk. Valamint az előzéseknél azt is beleszámítják, hogy a szembe jövő autó is el fogja forgatni a kormányt. Ijesztő volt, úgy tűnt mintha semmiféle rendszer nem lenne a közlekedésben; iszonyú nagy hangzavar, mindenki dudál, nyomul az autójával, őrült előzésbe kezd… eleinte halálfélelmünk volt, de idővel megszoktuk az egészet és kirajzolódott a káoszban a sajátos rendszer és megnyugodtunk.

Útról képek:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Rishikesbe (ottani idő szerint) reggel 8-kor érkeztünk meg. Nagyon fáradtak voltunk, így az első program az volt, hogy aludtunk délig. Aztán közös ebéd és eligazítás következett, illetve délután városnézés. (Erről a következő bejegyzésben írok bővebben.) A szállás nagyon szép volt. A hegyekben voltunk, de nagy volt a meleg és pára, kicsit trópusi hangulatra emlékeztettet a környezet. A második nap Rishikesben telt el.

Szállásról képek:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Szállásról videó:

2. nap – Rishikes városnézés (szept.18.)


Vázlatosan:
- Laksman-dzshula (híd a nagy templomnál)
- Kailashand Mission Ashram (félistenes templom)
- Gangesz part
- Séta a városban
- Ráma-dzshula (híd a tuktuk állomásnál)

Részletesen:

Második nap érkeztünk meg Rishikesbe, a reggeli pihenő után volt egy közös ebédünk, majd délután indultunk el a városba. Rishikes arról hiresült el, hogy a hatha-jóga otthona, vagy mondhatni őshazája. Rengeteg jóga-ashram van itt, gyakorló jógikkal, éppen ezért sok ember látogat el ide évről-évre. Mára már egy turisztikai hellyé nőtte ki magát a város.

A szállásról 2 tuktukkal mentünk el a belvárosba. A tuktuk egy három kerekű, strapabíró, jól irányítható, enyhén életveszélyes kis jármű. Kicsit olyan vele utazni, mintha egy döcögős hullámvasútban lennénk.

Videó a tuktukról:


Első utunk a Laksman-dzshulához vezette. Rishikest a Gangesz szeli ketté, a folyó fölött pedig két hosszú függő hídon keresztül tudunk átmenni a város két oldalára, a Laksman-dzshulán és a Ráma-dzshulán.

Képek a hídakról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a Laksman-dzshuláról:


A Laksman-dzsula tövében van a Kailashand Mission Ashram. Ez egy több szintes templom, amelyben minden fontos hindu félisten múrti (isten szobor) formája helyett kapott. A hinduizmus tanítása szerint is egy “Fő” isten van, Őt szokták Visnunak, Nárájánnak, Krisnának… hívni, de az egyes feladatok ellátására Isten különféle félisteneket hatalmaz fel. Például a teremtő félisten Brahmá, a pusztító Síva, az irányító Indra, a Napé Szurja, a vízé Varuna, a tűzé Agni, a kedvezőségé Ganésha… Többek között ezen félistenek szobrai találhatók itt.

Képek a Kailashand Mission Ashramról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

A templom után lementünk a Gangesz partra. Itt tiszteletünket vettük Ganaga dévinél (Ő a Gangesz folyót megtestesítő félistennő). A parton a Gangeszről Gaura Krisna prabhu tartott egy előadást, amit lentebb meg lehet nézni.

Előadás a Gangeszről:


Képek a Gangesz partról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a Gangesz partról:


A folyó part után tettünk egy sétát a hangulatos városban. Nagyon tetszett a város attitűdje. Mindenki kedves és közvetlen volt velünk, sok érdekes embert és házat láttunk. Mindenfelé színek és számunkra idegen formák pompáztak. Az utcákat a templomokból kijövő füstölő illatok és az utcán sütött ételek illata árasztotta el. Néha egészen érdekes egyveleget alkotva. Az utcákon mindenfelé tehenek sétáltak. Indiában úgy kezelik az emberek a tehenet, mintha a saját anyjuk lenne, mivel az egyik legfontosabb táplálékot, a tejet (és tejtermékeket) adja. Több dolgot is tisztelnek úgy, mint a saját anyjukat, például a tanító feleségét, a termőföldet, a Föld bolygót.

Képek a városról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

A városnézés után a Ráma-dzshula hídon keresztül mentünk vissza arra az oldalra, ahol a szállásunk is volt. A hidak lenyűgöző építmények, és egész nagy forgalom bonyolódik le rajtuk. Elvileg csak gyalogosan lehetne rajta közlekedni, de minden további nélkül rámennek talicskákkal és motorokkal is.

Videó a Ráma-dzshuláról:


A városból tuktukkal mentünk vissza a szállásra, ahol egy közös vacsora után tértünk nyugovóra.

3. nap – Haridvar és Rishikes (szept.19.)


Vázlatosan:
Haridvar:
- Mansi-devi (Durgá-devi) templom a hegytetőn
- Hariki Pauri Ghát (fürdőző hely)
- Jaini templom (Haridvar és Rishikes között)
Rishikes:
- Madhuvan Mandir (Hare Krisna templom)
- Sívánanda Ashram

Részletesen:

Harmadik nap a reggeli után autókkal elmentünk Haridvarba, amely Mansi-devi templomáról és a gangesz-parti fürdő helyéről híres. Mansi-devi nem más, mint Durgá-devi egyik formája. Durgá-devi egy félistennő, aki az anyagi energiáért felelős, Ő adja az anyagi javakat és értékeket. Ebből kifolyólag rengeteg ember jár a templomába anyagi áldásokért imádkozni. Több száz ember áll sorban a templom előtt, hogy bejuthasson az Istennő színe elé. Az indiai hívők minden boldogságukat az Úrtól várják, még a gazdagságot is.

Mansi-deviről egy rövid előadás:


A templom egy nagy hegy tetején van, ahová libegővel lehet feljutni.

Képek a libegőről és templomról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a libegőről:


A templom tetején kicsit megpihentünk és Gaura Krisna prabhu tartott nekünk egy előadást Haridvárról.

Előadás Haridvárról:


Videó a templomból, Haridvar látképéről:


A templom után elmentünk Haridvar fürdőző helyére, Hariki Pauri Gháthoz. Itt mártóznak meg a hívők a Gangeszben, hogy megtisztuljanak testben és szívben is. A Gangesz a lelki világból szállt alá, így ha valaki abban megfürdik, akkor megtisztul a múltban elkövetett bűnös tetteinek minden visszahatásától.

Nagyon közvetlen emberek voltak itt, örültek nekünk és mindenki fotózkodni akart velünk, élveztük egymás társaságát. Amikor megtudták, hogy Magyarországról jöttünk és ott is van képviselője a hinduizmusnak a krisna-tudatnak köszönhetően, akkor nagyon boldogok voltak. Elmeséltük nekik, hogy van több templomunk, több éttermünk, könyvtárunk, két általános iskolánk, egy főiskolánk, egy hatalmas farmunk, mindezt saját sikerükként élték meg. Üdítő volt a kedves és mosolygós arcukat látni.

Képek a Hariki Pauri Ghátról, a fürdőhelyről:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a fürdőhelyről:


A délelőttöt Haridvárban töltöttük, majd utána visszaindultunk Rishikesbe. Félúton megálltunk egy Jaini templomban. A jainizmus a hinduizmus egyik ága, mely a legfontosabb tanítása az ahimszá (erőszak nélküliség elve).

Előadás a jainizmusról:


A jaini templomok híresek a szépségükről is. Nagyon pazarok, minden egyes négyzetcentiméteren van valami disz, vagy faragás, vagy festés. A sok dísz az Úr fenségét hivatott érzékeltetni.

Képek a Jaini templomról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videók a Jaini templomról:


Ebédidőre már Rishikesben voltunk a Madhuvan Mandirban egy Hare Krisna templomban. A templomban lévő imádat nagyon áhítatos és meghitt volt, az isten-szeretet hatott át mindent. India nagyon sokszínű, egészen szélsőséges, a legszörnyűbb és legcsodálatosabb dolgok is megtalálhatóak itt, de India ősi kultúrájában mégis minden egy felé, Isten felé mutat. Régen egész India a védikus kultúra szerint él, de sajnos mára ennek csupán nyomai maradtak. Lelki tanítómesterem a gyöngy nyakék példájával szemléltet ezt. India régen olyan volt, mint egy gyönyörű gyöngysor, de mára ez a nyaklánc elszakadt és a szemek szétgurultak. De a kis gyöngyszemek még ott vannak India szerte. Utunk során ezeket a gyöngyszemeket igyekeztünk felkeresni és meglátni. A sok furcsa és számunkra olykor kultúridegen dolgok mögött azért sikerül ezeket a csodákat meglátni.

A Madhuvan Mandirban leültünk énekelni a Hare Krisna Mahá-mantrát. A Mahá-mantra minden létező védikus himnusz erejét és hatását magában hordozza. Közös éneklése hatalmas lelki energiákat szabadított fel, amely energia feltöltött minden jelen lévőt. Segítségével mi is képessé váltunk arra, hogy jobban megérezzük Istent mindent átható jelenlétét.

Képek a Hare Krisna templomról:

He nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a templomról:


Az itteni papok is mind nagyon közvetlenek és vidámak voltak, telis-teli szeretettel. Az egyikük még dalra is fakadt a kedvünkre.

Videó a pap énekéről:


A Madhuvan Mandir után elmentünk a Sívánanda ashramba. Sívánanda egy nagy lelki vezető volt, aki a jógát tanította Indián kívül a nyugati világban is. Követői létrehoztak egy központot Rishikesben, hogy fenntartsák Sívánanda Svámi tanításait és követhessék a hagyományokat. Többek között a központba van Sívánanda Svámi szamádhija, templom, gyakorló terem, könyvtár, szállások… minden olyan dolog ami a jóga gyakorlásához szükséges.

Képek az ashramról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó Sívánanda szamádhijáról:


Videó a templomban végzett szertartásról:


Indiában még mind a mai napig nagy jelentősége van a hagyományok követésének. Úgy tartják, hogy a tanulás legjobb módszere a követés. Például ha valaki sebész orvos akar lenni, akkor egy másik tapasztalt orvostól kell tanulnia. Ugyanígy a lelki tudományokat is egy gurutól (tanítótól) kell elsajátítani.

4. nap – Utazás Mussoorie-ba (szept.20.)


Vázlatosan:
- Dheradun: buddhista falu. Tibeti menekültek élnek itt. 2 templomot néztünk meg és egy kolostort.
- Tapkesvar Mahádeva: Síva és más féistenek temploma van itt.
- Mussoorie

Részletesen:

A 4. Napon Rishikesből elmentünk Mussooriba, ami egy nagyon szép város a Himalájában. Az utazás során megálltunk egy Dheradun nevű buddhista faluban, ahol Tibetből érkezett menekültek élnek. 2 templomot és egy kolostort néztünk itt meg. Autentikus környezetben láthattuk a buddhizmus gyakorlását. A kolostorban a kicsi gyerekektől egész az öregekig minden korosztály megtalálható volt. Csodálatos, hogy emberek képesek az egész életüket a vallásnak és a lelki gyakorlatoknak szentelni. Mindenkiből az egyszerűség, az elégedettség és a boldogság áradt. Ők már rájöttek, hogy nem a mértéktelen érzékkielégítésben fogják megtalálni a boldogságot, hanem abban, ha elégedettek mindazzal, amit a sorstól kapnak. Nagyon szép és pazar volt a kolostor. Az alábbiakban láthatsz sok képet és videót a helyről.

Képek Buddha szoborról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Képek a kolostorról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a buddhista templom udvaráról:


Videó a kolostorról:


Veideó a buddhista papok mantrázásáról:


Videó a templom szobáról:


Videó az oltárról:


Gaura Krisna prabhu több előadást is tartott a buddhizmusról és az Úr Buddháról, amiket itt megnézhetsz.

Előadás az Úr Buddháról (a kis templomban):


Előadás a buddhista templomokról (a nagy templomban):


Előadás a buddhizmusról (az udvaron a sztúpánál):


Mussooriba vezető utunk során megálltunk egy másik helyen is, Tapkesvar Mahádeva-nál. Itt Síva és egyéb más félisten temploma/oltára van. A helynek egyedi hangulata van, nagyon sok jógi él itt lemondott és egyszerű körülmények között. Kicsit olyan volt, mint egy elvarázsolt világ, ahol megállt az idő, és a külvilág eseményei nincsenek hatással az itt lelki életet élő jógikra. Nagyon tetszett nekem az egész.

Képek Tapkesvar Mahádeváról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videók Tapkesvar Mahádeváról:


Előadás Tapkesvar Mahádeváról:


Délután érkeztünk meg Mussooriba. Elfoglaltuk a szállást és utána közös vacsora volt a városban. Majd ezt követően levezetésképpen sétáltuk egy jót. A séta közben rátaláltunk egy édességboltra is. Ezekkel a boltokkal nagyon kell vigyázni, mert olyan finom csemegék vannak itt, hogy ha valaki elkezdi őket enni, akkor nem nagyon tud leállni vele. Ezzel én is így jártam. Annyi tejből készült édességet ettem, hogy utána egész este émelyegtem.

Mussooriban minden nagyon szép volt, még a szállásunk is.

Képek a szállásról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a kilátásról:


Videó a szállás udvaráról:

5. nap – Mussoorie városnézés (szept.21.)


Vázlatosan:
- Reggeli séta a város körül
- Laksmi-Nárayána templom (Mussoorie fő temploma)
- Happy-Valley: buddhista közösség és templom
- Ősi Síva templom
- Délután visszaút Rishikesbe

Részletesen:

Mussoorie egy hegycsúcson terül el, festői környezetben. Reggel sétáltunk egy jó nagyot, van egy jól kiépített gyalogút, amely megkerüli a hegygerincet, azon mentünk végig, gyönyörű kilátással megszépítve. Mussoorie azért különleges, mert Indiai középső részéről, a nyári nagy meleg elől, ide jöttek az emberek hűsölni, mivel a nyár folyamán itt nagyon kellemes klíma van. Illetve van egy híres templomuk is.

Képek Mussoorie városról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Képek a sétáról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a sétáról:


A séta után egy hangulatos kis étterembe reggeliztünk panír-paratát (sajtos lepényt), nagyon finom volt. Aztán elmentünk megnézni a város fő templomát, Laksmi-Nárayána templomot. A kellemes klímán túl még Krisna ezen gyönyörű  múrti formája vonzza ide az utazókat.

A templom látogatást követően újra autókba szálltunk és visszaindultunk Rishikesbe. Utunk során több helyen is megálltunk. Az egyik ilyen hely Happy-Valley volt. Itt egy nagyobb buddhista közösség él. A völgy közepén egy hatalmas hegy terül el, amelynek csúcsán a Dalai Láma megáldotta az egész völgyet.

Képek Happy Valley-ről:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó Happy Valley hegyről:


Videó Happy Valley templomáról:


A másik hely amit megnéztünk, az egy nagyon ősi Síva templom volt. A templom arról is híres, hogy drágaköveket, ékszereket, navaratna medálokat, áratis eszközöket és pazar olajokat lehet ott vásárolni.

Képek a Síva templomról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videók a Síva templomról:


Kora este érkeztünk vissza Rishikesbe. Este még elmentünk a város bazárjába. Ekkor vettem hegyi kristályból készült japa-láncot és eredeti navaratna medált. A vásárlás után volt a közös vacsora. Itt már túl voltunk pár napon és a sok indiai íz után hiányozni kezdett az európai ízvilág, így a vacsora paradicsom leves és sült zöldséges rizs volt.

6. nap – Utazás Rudraprajágba (szept.22.)


Vázlatos:
- Szép hegyi út az autókkal
- Vaszistha-muni barlangja
- Megérkezés Rudraprajágba (Alakananda és Mandakini Gangesz egyesül itt)
- Rudranátha templom

Részletes:

A közösen eltöltött reggeli után indultunk el Rudraprajág felé. Az utazásunk szép hegyi utakon vezetett. A kilátás nagyon szép volt, de testileg kicsit megterhelő volt a kocsikázás, mert az utak nagyon rosszak és kanyargósak voltak. Engem el is kapott a tengeri betegség, pár órán keresztül hányingerem volt, de Gaura Krisna prabhu megnyugtatott, hogy ne aggódjak, hamar megszokom a kanyarokat és elmúlik a hányinger. Így is lett. Pár óra múlva már semmi bajom nem volt.

Képek a hegyi útról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videók a hegyi útról:


A himalájai autó utak nem csak a kanyarok miatt veszélyesek, hanem a rendszeres hegyomlások miatt is. Gyakran előfordul, hogy leszakad a hegyoldal, vagy pedig az út szakad le. Többször is belefutottunk ilyen leszakadásokba, de az Úr védett minket. Neki hála soha nem volt semmi problémánk. Minden esetben úgy értünk a hegyomlásokhoz, hogy már eltakarították azokat.

Videó az egyik hegyi omlásról:


Az út során megálltunk Vaszistha-muni barlangjánál is. Ez a hely meghitt és varázslatos volt, gyönyörű Gangesz parttal. Kedvünk támadt volna több hétig is elidőzni itt, magunkba szíva a hely varázsát és lelki atmoszféráját, de tovább kellett menünk, mert még előttünk állt sok felfedezésre váró szenthely.

Előadás Vaszistha-muniról:


Képek Vaszistha-muni barlangjáról és a Gangesz partról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a Gangesz partról:


Délután érkeztünk meg Rudraprajágba, ami a Rudranátha templomról híres és arról, hogy két kis Gangesz találkozik itt. (Az Alakananda és Mandakini Gangesz egyesül.) A szállodánk a Himalája tövében volt, a Gangesz völgy mellett.

Videó a rudraprajági szállás kilátásáról:


Képek a szállásról és Rudraprajágról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Meglátogattuk a templomot és azt a helyet, ahol a két Gangesz ág egyesül. Itt tartott nekünk egy előadást Gaura Krisna prabhu és eközben épp egy Ganga árati (a Gangesznek tartott szertartás) folyt.

Előadás Rudraprajágról:


Videó a Gangesz áratiról:


Videók a két ág találkozásáról:


Ahogyan egyre jobban hömpölygött a Gangesz sodrása, úgy erősödött bennünk is a vágy, hogy jobban megismerjük a Himalája szent helyeit. Várva vártuk az elkövetkezendő napokat is, ahol még csodálatosabb élmények vártak ránk.

7. nap – Lovaglás Kedarnátba (szept.23.)


Vázlatos:
- Hossz kocsiút gyönyörű hegyi utakon
- Szitapur
- Gaurikund (öszvéreket béreltünk)
- Izgalmas út öszvérháton, lenyűgöző tájakon át
- Kedarnát (3200 m magasan van a Himalájában)
- 5.000 éves Síva templom
- Sankarácsárja szamádhija

Részletes:

Rudraprajágból indultunk el Gaurikundba. Megint gyönyörű hegyi utakon mentünk az autókkal. Egyszerűen nem tudtunk betelni a kilátással. Minden nap azt hittük, hogy a legszebb helyen vagyunk és ennél nincs jobb, de aztán jött a következő nap, ami túltett az előzőn…

Képek a hegyi útról Gaurakundig:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a hegyi útról:


Az út során megálltunk Szitapurban és egy szállodában letettük a nagy csomagokat, hogy a hegyekbe csak egy kis hátitáskával menjünk. Aztán haladtunk tovább Gaurikundba, ahol öszvéreket béreltünk.

Képek Gaurikundról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videók az öszvéres központról:


Gaurikundból Kedarnátig egy 14 km-es hegyi út vezet, amelyet meg lehet tenni gyalogosan, hordszéken, vagy öszvér háton. Mi az utóbbit választottuk. Így az egész út nagyon izgalmas volt. Kicsit féltünk eleinte az öszvérektől és a sok szakadéktól, vadregényes tájtól, de aztán mindannyian nagyon élveztük. Több esetben volt, hogy a szakadék szélén haladtunk az öszvér karavánnal és arra is volt példa, hogy önálló utat találtak a kis hordozóink. Szép helyeken, hegyeken, völgyeken, patakokon és zuhatagokon haladtunk át, csupa-csupa zöld volt minden körülöttünk. Ott volt mellettünk végig a Gangesz is, a csodálatos kis hídjaival, szikláival és hömpölygő folyamával együtt.

Képek az öszvéres útról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videók az öszvéres útról:


Délután érkeztünk meg Kedarnátba, amely 3200 m magasan van a Himalájában, ami az 5.000 éves Síva templomáról híres, amit az 5 Pándava fivér épített (róluk a Mahábhárata eposz ír), majd Sankarácsárja újítatott fel. A Síva templomból adódóan sok Síva hívő jógi él itt és sok zarándok látogat el ide. Úgy tartják, hogy az Úr Síva nagyon kegyesen adja áldásait a híveinek, így sokan imádkoznak is hozzá. Gyakori, hogy gyógyíthatatlan betegségekből épülnek fel az ide zarándoklók. Nagyon áhítatos volt a templom és a körülötte lévő udvar is.

Előadás Síváról és Kedarnátról:


Képek a Síva templomról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!

Videó a Síva templomról:


A Síva templom utána Sankarácsárja szamádhiját néztük meg. Itt tartott egy hosszabb előadást Gaura Krisna prabhu Sankarácsárjáról és az Ő tanításairól.

Előadás Sankarácsárjáról:


Képek a szamádhiról:

Ha nem indul el a slideshow akkor klikk ide!